Kapat
0 533 253 8359
Satın Al
Satış politikaları gereği ürün satışımız Seçpa Yazılım tarafından yapılmaktadır.Devam Et
X

Ekran İzleme

Dilediğiniz personelinizin bilgisayar ekranını izleyebilir, istediğiniz gün sayısı kadar kayıt altına alabilirsiniz. Bu işlemi firma içindeki veya dışındaki herhangi bir bilgisayara uygulayabilir ve izleme işlemini firma dışında dilediğiniz yerde yapabilirsiniz. Bu özellik ile personelinizin gerçek verimini, performansını ve mesai zamanının ne kadarını işinize ayırdığını gerçek zamanlı ölçebilme özelliği sunar.

Filtreleme

Ekranlarını izlediğiniz bilgisayarlardaki tespit ettiğiniz bilgilere göre istenilen internet sitesine yasak koyabilirsiniz. İnternet sitesinin adresini bilmek zorunda bırakmayan akıllı algoritmalar sayesinde yalnızca yasak kelime yazarak içinde yasakladığınız kelimenin bolca bulunduğu tüm siteleri otomatik olarak sizin yerinize yasaklayacaktır.

Download Kısıtlaması

Bilgisayarlarınızda sizin istediğiniz dosya türlerinin dışında zararlı olabileceğine inandığınız hiçbir dosyanın indirme işlemi gerçekleşmeyecektir. Sadece dosya uzantısı girerek (.mp3, .exe, .bat, .zip mpeg) bu tür dosyaların bilgisayarlarınıza verebileceği zararlardan koruma sağlar.

Süre Sınırlaması

Kullanıcıların hangi günlerde hangi saatlerde internete girebileceğini hatta daha da ileri giderek hangi saatte bilgisayarı açabileceğine siz karar verebilirsiniz.

Bandwidth Kontrol

Firmanızdaki departmanların gelen internetin yüzde kaçını kullanabileceğini kontrol edebilme özelliği. Yani örneğin 16 megabit bir ADSL bağlantısına sahipsiniz. Bunun bağlantının 6 megabitini resmi işlerin (e-beyanname, sgk vb.) internette yürüdüğü Muhasebe departmanına, 1 megabitini Mail dışında internetle başka işi olmayan sekretaryaya atanabilir. Böylece internette hız sıkıntısı yaşanmayacak, gereksiz kullanımın önüne geçilecektir.

Program Kullanım Sınırı

Kullanıcının bilgisayarında hangi programı açacağını, hangisini açamayacağına karar verebilme yeteneği. Örneğin sekretarya da yalnızca Outlook kullanılabilir başka hiçbir program ve uygulamaya izin verilmiyorken muhasebe departmanındaki kullanıcıya hem Outlook hem muhasebe programını açma yetkisi verilebilir.

Multimedia Filtresi

Bilgisayar başındaki kullanıcıların internette en fazla zaman geçirdiği siteler dizi-film ve sosyal paylaşım siteleri olarak tespit edilmiştir. Bu sitelerde harcanan zaman hem iş kaybına hem de işlerinizi yürütmek için vazgeçilmez bir araç olan internette hız kaybına yok açmaktadır. Bu kayıpları önlemek için tek tek internet adreslerini bloklamak yerine yalnızca bir tuş ile tüm ağınızda video, radyo, oyun ve dilerseniz resimlerin dahi açılmasını engelleyebilirsiniz.

Bilgi Güvenliği

Firmanıza ait özel veya gizli bilgilerin, yedeklerin dışarı çıkarılmasına karşı koruma sistemi geliştirilmiştir. İstenilen yerdeki belgelerin kopyalanabilmesi, silinebilmesine karşı koruma sistemi ile belgeleriniz güvenli ortamda tutulur.

Ağ içi ve Ağ Dışı Mesajlaşabilme

Ağ içinde veya ağınız dışındaki herhangi bir kullanıcıya veya tüm kişilere anlık mesaj gönderebilirsiniz. Böylelikle göndereceğiniz mesaj tüm ekranların üzerinde görüneceğinden acaba mesajım gitti mi veya gördü mü kaygısı taşımazsınız ve mail prosedürlerinden kurtulmuş olursunuz.

Yönetici Atama ve Yetkilendirme

Ortaklarınıza, yöneticilerinize veya dilediğiniz kişilere kısıtlı veya tam yetkiler vererek kullanıcıları kontrol etme yetkisi kazandırabilirsiniz. Örneğin Üretim Müdürünüze Üretim departmanındaki kullanıcıları sadece izleme ve kısıtlama yetkisi verebilir, böylece daha etkili kullanım ile performans ve verimlilik artırımında maksimum düzeylere çıkabilirsiniz.

Raporlama

Artık personelinizle ilgili kararları almadan önce mutlaka Workviewer’a soracaksınız. Çünkü Workviewer’ın size söyleyeceği çok şey var. Örneğin;

  • Kullanıcının çalışması gereken asıl işi olan programda ne kadar çalıştığını,
  • İnternette hangi siteye saat kaçta girildiğini ve burada ne kadar zaman geçirildiğini,
  • Yasakladığınız halde hangi siteye kaç kez giriş yapmayı denediğini
  • İnternetten indirilen dosyaların listesini tutabilme,
  • Bilgisayardaki programların listesini çıkarıp, yapılan değişiklikleri bildirebilme,
  • Bilgisayarın donanım listesini (Bilgisayarın tüm parçaları) kayıt edip, değişiklikleri bildirme.

Esnek Kontrol

Workviewer’ın size sağladığı en büyük özelliklerden biride yukarıda yazılı işlemleri yapabilmeniz için iş yerinizde olmanıza gerek kalmamasıdır. Dilediğinizde yerde dizüstü bilgisayar, tablet, cep telefonu ile şirketinizi görüntüleyebilir, raporlarınıza ulaşabilir ve kurallar koyabilirsiniz. Siz sanki işyerinizdeymişsiniz gibi etki bırakarak personeliniz üzerindeki kontrolünüzü kaybetmezsiniz.

Türkiye İletişim Başkanlığı Onayı

5651 numaralı Kanun gereği internet sağlayıcılar (Firmalar, İnternet Cafeler vb.) kullandıkları ve dışardan internet kullanımına izin verdiğiniz tüm bilgisayarların İP Loglarını tutma zorunluluğu vardır. Tutulmadığı takdirde; herhangi bir suç teşkil eden durumda ADSL aboneliği kimin üzerine ise sorumluluk ona aittir. Workviewer bu sorumluluğu üzerinizden atmanızı sağlayacak TİB’in kabul ettiği zaman damgalı iç İP Loglarını tutabilme ve bunları raporlayabilme yeteneğine sahip bir yazılımdır.

Kolay Kullanım

Tüm bu işlemleri yaparken ileri düzeyde bilgisayar kullanım bilgisine ihtiyaç yoktur. Basit bir bilgisayar kullanıcısı bile bu işlemleri kolaylıkla yapabilir ve yine aynı kolaylıkta kullanabilir.